Нажаль в Україні велика кількість людей має досвід тортур: ця тема існувала завжди, з початком війни в 2014 році вона набула нових масштабів та значення. Велика кількість військових, а також цивільних людей пережили полон та піддавались тортурам. З моменту повномасштабного вторгнення в 2022 році українське суспільство та міжнародна спільнота сколихнулись від жахливих свідчень та злодіянь спричинених агресорами над полоненими військовослужбовцями та цивільними, людьми які пережили окупацію.
В реаліях війни ми не можемо достеменно назвати точну кількість постраждалих, проте ми точно знаємо щеоце надзвичайно велика кількість людей. Мова йде про тисячі. Наш ворог завжди, у всіх війнах використовував тортури та сексуальне насильство, як метод ведення війн, знищення національної ідентичності, колонізації народів. Нажаль, ми поки не можемо вплинути на те, що роблять вороги , не можемо виправити те, що вони вже зробили з українськими людьми, які пережили полон та піддавались тортурам. Проте ми можемо і маємо діяти, щоб протидіяти наслідкам полону та тортур.
Реєстрація обов’язкова та доступна за посиланням:
https://forms.gle/JWcuHFc3LkGoD8KBA
Дата проведення: 24 січня 2024 року
З моменту звільнення людей з полону, їх проблеми, на жаль, не закінчуються. Такий досвід може спричиняти тривалі наслідки як фізичного, так і психологічного характеру. Команда Лісової Поляни має дев’ятирічний досвід відновлення людей, які пережили полон та тортури. Протягом багатьох років, ми вивчали кращі практики та досвіди допомоги людям,які пережили полон і тортури з імплементацією до українського контексту війни. 21 серпня 2023 року наказом МОЗ № 1500 Лісову поляну було визначено провідним лікувальним та методичним центром у наданні психологічної допомоги громадянам, які пережили полон та тортури.
24 січня 2023 року команда ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів Лісова Поляна в партнерстві з ГО Ресурсний центр Лісова Поляна, Libereco Partnership for Human Rights за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки. вперше в Україні проводить Міжнародну конференцію «Особливості роботи з людьми, що пережили полон та тортури. Український контекст».
Мета конференції – проаналізувати кращі успішні досвіди та помилки в даній темі, обмінятись досвідом з міжнародними партнерами та об’єднати фахівців в якісну реферальну мережу з метою консолідації ресурсів та зусиль задля покращення доступності та якості послуг для людей, які мають досвід полону та тортур.