«Ідентичність українського захисника крізь призму травматичного досвіду»
В доповіді буде розкрито питання складних викликів та ресурсів, які впливають на формування ідентичності українських захисників. Як попередній досвід війни впливає на ветеранів, які змушені були знову взяти до рук зброю. Які тенденції подолання наслідків тривалого бойового стресу ми спостерігаємо, що працює, що не працює. Особливості роботи з травматичними досвідами ветеранів в умовах активної фази війни. Чи можемо ми зараз говорити про ПТСР та кПТСР у ветеранів?
«Досвід надання терапії військовим за допомогою EMDR»
Розповість про свій досвід надання терапії військовим за допомогою EMDR і про те, чому вирішив використовувати EMDR.
Співмодератор, Військова група EMDRIA, Сертифікований гіпнотерапевт, Сертифікований експерт з травматичного стресу. Відставний морський піхотинець збройних сил США 1967-1991. Ветеран В’ЄТНАМУ, навідник Б-52Є ліцензованим клінічним соціальним працівником, консультантом із залежностей, консультантом та тренером EMDRIA TRN/HAP.
«Розбудова резильєнтності та подолання травматичного стресу: інтегративний, мультимодальний підхід»
Психотерапевтична робота з пацієнтами із тяжкою та складною травмою ставить перед терапевтами багато викликів та спонукає до вивчення нових підходів та допоміжних методів терапії. Рут Ланіус – докторка медичних наук (PhD), клінічна дослідниця за сумісництвом, членкиня Королівського коледжу лікарів Канади, членкиня Королівського товариства Канади, професорка психіатрії та директорка відділу досліджень посттравматичного стресового розладу (ПТСР) в Університеті Західного Онтаріо.
«Я знаю, що моє тіло забрали»: Психотерапевтичне лікування травматичної дисоціації»
Травма, пов’язана з війною, створює кілька унікальних викликів для клініцистів – особливо, коли війна є постійним фактором у повсякденному житті військових та цивільних, і самі клініцисти піддаються цій тривалій травмі. Моніка Дж. Індарт - ліцензована клінічна психологиня, яка надає клінічні та консультаційні послуги з кризових ситуацій, катастроф і травм.
«Стан системи Селф у військових, що приймали безпосередню участь у бойових діях, внаслідок нападу РФ на Україну»
Поговоримо про важливий аспект психології — суб’єктивний вимір переживань. Зосереджуючись на психоаналітичних традиціях, ми розглянемо інтрапсихічну систему, яка регулює афекти та імпульси, а також впливає на сприйняття життєвих подій. Особлива увага буде приділена концепції «Селф» — психічній системі, яка формується на основі уявлень про самого себе. Михайло Пустовойт - завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, професор ІФНМУ.
«Свобода від страху»
Олег Чабан - Професор, директор «Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця.
«EMDR в роботі з ветеранами»
Військові ветерани є унікальною клінічною групою пацієнтів, які мають спільний досвід служби в збройних силах. Зростає визнання необхідності враховувати цю групу при наданні послуг з охорони психічного здоров’я. EMDR - це метод лікування ПТСР, який використовує двосторонню стимуляцію (наприклад, рухи очей), щоб допомогти людині обробити раніше невирішені спогади про минулі травматичні події. Мета EMDR - зменшити дистрес, пов’язаний з минулою травмою, і полегшити симптоми ПТСР. В доповіді буде розглянуто досвід американських колег та особливості методу EMDR, які дозволяють опрацьовувати травматичний досвід ветеранів без ретравматизацї.
Оксана Наконечна - EMDR супервізорка, Голова Правління ЕМДР Україна, з грудня 2013 року координаторка Кризової Психологічної служби Львова. 2014-2016рр. волонтерська робота з пораненими у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону - м.Львів. Навчальні семінари в Академії Сухопутніх військ ім. Сагайдачного, лекції та консультації військових 24-ї бригади, 80-ї бригади.
«Наукова та біологічна природа ТРАВМИ»
Доповідь про травму - “невидиме поранення”, що комплексно вливає на психічний стан, біохімію мозку, ендокринну систему. Травма має негативні наслідки також для соціальної, професійної та інших сфер життя індивіда та впливає на суспільство в цілому. Тому робота з травмою вимагає інтегрального підходу, із залученням мультидисциплінарних команд.Розглянемо наступні питання:- Визначення травми, класифікація та стадії травми- Полівалентна складова травми та резистентність до травми- Перекриття симптомів- Підхід “Кубика Рубіка” до оцінки діагностики та лікування- ДекомпресіяТакож презентація огляду тематичних досліджень, розкаже про особливості інтегрального підходу до роботи з травмою та поділиться негативними клінічними випадками із власної практики.
Менді Боствік - лікар, консультант, лектор, професійний член Міжнародного товариства з вивчення травми та дисоціації (ISST-D) та Консорціуму з дослідження травматичного стресу (TSRC) Інституту Кінсі при Університеті Індіани, США.
Панельна дискусія з практиками
Панельна дискусія з практиками «Вчора, сьогодні, завтра: перспективи лікування складних наслідків психотравми». На панель запрошені фахівці у сфері психічного здоров’я, які працюють з військовими та ветеранами та їх родинами з перших днів війни (2014р). Українська фахова спільнота насьогодні має потужну експертизу в лікування наслідків психотравмуючих подій. Кожен з них поділиться своїм досвідом та баченням перспективи ведення складних випадків.Панель передбачає живу дискусію з залученням слухачів залу, для формування спільних успішних стратегій подолання наслідків психотравми.
Травматичні події в Україні зачіпають велику кількість людей, проте як і будь яке суспільство під час війни ми маємо багато перспективи щодо зцілення наслідків травмуючи подій. Дослідження говорять, що переважна кількість людей зможуть відновитись самостійно або з підтримкою оточення. Але в перспективі очікується певна кількість людей, для яких травма буде мати більш складні наслідки, а для декого сталий та хронічний перебіг. Допоки йде війна і суспільство живе в стані постійної небезпеки робити точні прогнози зарано, проте для лікування складних наслідків травми потрібно готуватись вже, враховуючи всі потенційні виклики та новітні підходи до лікування.
За підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який впроваджує організація Пакт. Зміст є відповідальністю ГО Ресурсного Центру «Лісова поляна» і не обов’язково відображає точку зору USAID або уряду США.