«Реінтеграція після полону: час для повного повернення»
Про спікера: Начальник Центру відновлення особового складу Збройних Сил УкраїниВ рамках проєкту «Покращення якості психологічної допомоги людям, які пережили полон та катування, а також членам їх родин» в партнерстві Feniks та Libereco Partnership for Human Rights за фінансової підтримки Німецького фонду Маршалла Сполучених Штатів Америки.
«Відновлення після полону 2014-2024: досвід, виклики, перспективи»
Про спікера: Тетяна Сіренко - заступниця директора ДЗ Центр психічного здоров’я та реабілітації Лісова Поляна МОЗ, психотерапевтка, експертка по роботі з військовослужбовцями та ветеранами (9 років досвіду), експертка по роботі з військовими та цивільними які, пережили полон та тортури. Тренерка та авторка навчальних програм та численних публікацій, щодо роботи з травмами війни.В доповіді буде представлено досвід команди ДЗ ЦПЗРВ Лісова Поляна МОЗ України. Поговоримо про труднощі та виклики, велику кількість напрацювань та досягнень, зокрема про перспективи в розвитку системи надання послуг людям, які пережили полон і тортури в закладах охорони здоров’я. Перспективи та плани у співпраці громадського та державного сектору.
«Харківська область: життя під час та після окупації. Полон та катування цивільних осіб військовими зс рф. Робота команди ХПГ та допомога людям, які пережили тортури»
Про спікера: Юлія Онищенко - Провідний психолог в організації Харківська правозахисна група. Психотерапевт. Травматерапевт. Правозахисниця
«Наративна експозиційна терапія у роботі з людьми, що постраждали від вторинної травми»
Про спікера: Єва Барневіц (Eva Barnewitz), магістр, клінічний психолог, працює з постраждалими від війни та тортур. Спеціалізується на наративній експозиційній терапії (НЕТ), системній сімейній терапії та імпакт-терапії. Має глибокий досвід роботи в якості тренера у Німеччині, в США (Impact Therapy Associates), а також у кризових та конфліктних регіонах, таких як ДР Конго, Ефіопія, Уганда, Ірак та Сирія з численними організаціями. В даний час базується в Німеччині, надає психосоціальну підтримку та терапію НЕТ для тих, хто пережив війну та тортури, надає дистанційні супервізії терапевтам НЕТ у регіонах конфлікту та пропонує тренінги з системної сімейної терапії та імпакт-терапії в Німеччині.
«Психічний тягар невизначеності: підтримка сімей полонених»
Про спікера: Моніка Дж. Індарт - Ліцензована клінічна психологиня, яка надає клінічні та консультаційні послуги з кризових ситуацій, катастроф і травм
«Роль громадського сектору у відновленні осіб, які пережили полон і тортури»
Про спікера: Ганна Мокроусова - Магістр психології, психологиня і голова Ради ГО «Блакитний птах», спеціалізація - кризове консультування, супровід родин полонених та зниклих безвісти, психосоціальна підтримка людей, що пережили полон та тортури.
«Тортури і воєнні злочини як знаряддя деструктивного впливу, націлене на спільноти та держави у війні авторитаризму проти демократій. Роль України у подоланні»
Про спікера: Олена Подолян - Директора Громадської організації «Форпост»
«Роль Патронатної служби у роботі зі звільненими з полону військовослужбовцями та своєчасність надання їм всебічної допомоги»
Про спікера: Олена Толкачева - голова патронатної служби Азову
«Досвід відновлення після полону»
Про спікера: Максим Колесников - ветеран Збройних Сил України
«Соматична психотерапія для тих, хто пережив катування»
Про спікера: Imke Hansen - травматерапевтка і дослідниця міждисциплінарних досліджень насильства і травми, фахівчиня методу тілесно-орієнтованої терапії травми Somatic Experience, Очолює ГО “Партнерство з прав людини “Лібереко”, співзасновниця організації Feniks
«Шахрайські схеми та психологічний тиск на членів родин полонених та зниклих безвісти»
Про спікера: Олена Нагорна - психолог ЗСУ, SERE-психолог групи реінтеграції ЗСУ.
Нажаль в Україні велика кількість людей має досвід тортур: ця тема існувала завжди, з початком війни в 2014 році вона набула нових масштабів та значення. Велика кількість військових, а також цивільних людей пережили полон та піддавались тортурам. З моменту повномасштабного вторгнення в 2022 році українське суспільство та міжнародна спільнота сколихнулись від жахливих свідчень та злодіянь спричинених агресорами над полоненими військовослужбовцями та цивільними, людьми які пережили окупацію.
В реаліях війни ми не можемо достеменно назвати точну кількість постраждалих, проте ми точно знаємо щеоце надзвичайно велика кількість людей. Мова йде про тисячі. Наш ворог завжди, у всіх війнах використовував тортури та сексуальне насильство, як метод ведення війн, знищення національної ідентичності, колонізації народів. Нажаль, ми поки не можемо вплинути на те, що роблять вороги , не можемо виправити те, що вони вже зробили з українськими людьми, які пережили полон та піддавались тортурам.
Проте ми можемо і маємо діяти, щоб протидіяти наслідкам полону та тортур.